середа, 20 травня 2009 р.

У Грузії стартує другий, польовий етап навчань НАТО

nato

На військовій базі у Вазіані в передмісті Тбілісі в четвер, 21 травня, розпочнеться другий, польовий етап навчань НАТО в рамках програми Партнерство заради миру, який носить назву Cooperative Lancer 09.


Передбачається, що в навчаннях візьмуть участь до тисячі військовослужбовців з 14 країн - дев'яти країн НАТО (США, Албанія, Канада, Хорватія, Іспанія, Велика Британія, Греція, Угорщина, Туреччина) і п'яти країн-партнерів - (Грузія, Україна, Боснія і Герцеговина, Македонія і Азербайджан).


Другий етап передбачає підготовку багатонаціональних сил до миротворчих операцій на рівні батальйонів і триватиме до 3 червня.


Як сказано в комюніке натовського військового командування, ці навчання - частина натовської програми Партнерство заради миру, що дає змогу країнам-партнерам будувати індивідуальні відносини з НАТО. Взаємодія з партнерами є невід'ємною частиною політики безпеки Альянсу і відіграє важливу роль у його повсякденній роботі".


Нагадаємо, багатонаціональні навчання під егідою НАТО Cooperative Longbow 09/Cooperative Lancer 09 почалися Грузії 6 травня і триватимуть до 1 червня.


У навчаннях беруть участь США, Албанія, Канада, Хорватія, Іспанія, Велика Британія, Греція, Угорщина, Туреччина, Чехія, ОАЕ, Грузія, Україна, Боснія і Герцеговина, Македонія і Азербайджан. Шість країн згодом відмовилися від участі в маневрах НАТО (Вірменія, Латвія, Естонія, Казахстан, Молдова і Сербія).


Проти навчань НАТО в Грузії активно протестувала Росія. Так, 30 квітня президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що військові навчання НАТО є відвертою провокацією, яка може мати негативні наслідки. Крім того, російський лідер назвав рішення альянсу про навчання в Грузії близоруким і таким, що не сприяє зближенню контактів Росії з НАТО.


19 травня МЗС Південної Осетії висловив крайню стурбованість у зв'язку з проведенням на території Грузії військових навчань під егідою НАТО і нагадав Альянсу, що на сьогоднішній день Грузія є основним джерелом нестабільності на Кавказі.

0 коментарі:

Дописати коментар