четвер, 24 грудня 2009 р.

Вифлеємський вогонь в Бучачі


img_3613Акцію "Віфлеємський вогонь миру" започаткувала 1988 року австрійська телерадіокомпанія. Її мета - донести світло із символічного місця народження Ісуса Христа до тих людей, які святкують Різдво поза домівкою - в лікарнях, сиротинцях тощо. До Європи Вогонь з Віфлеєма наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже з Відня він мандрує з рук у руки так званою "скаутською естафетою" цілою Європою. Від Австрії через Словаччину та Польщу в середині грудня Вогонь потрапляє і в Україну, де ним опікується найбільша скаутська організація України - "Пласт".


20 грудня, Вифлеємський вогонь миру прибув до Києва і у приміщенні Українського центру народної культури "Музей Івана Гончара" відбулася його передача українським церквам.


По Україні Вифлеємський вогонь поширюють члени Пласту - Національної скаутської організації України. Цього року пластуни одинадцятий рік поспіль переберуть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, занесуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.


У скаутському поясненні - палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.


Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану -  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.


У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.


В м.Бучач  Вифлеємський вогонь привезли 23 грудня. Кожен бажаючий міг від нього засвітити свою свічечку  і принести до своєї оселі тепло, мир та Божий дар. А опісля, Вогонь помандрує по всіх церквах нашого району, щоб дійти до кожної оселі.


Долучайтесь до світла Вифлеємського вогню миру і Ви!


img_3613


img_3618


img_3613


0 коментарі:

Дописати коментар