четвер, 24 вересня 2009 р.

Американці склали список причин, через які жінки займаються сексом

love

Сінді Местон, професор психології Техаського університету, і її колега Девід Басс у своїй книзі Why Women Have Sex (Чому жінки займаються сексом) презентували список причин, через які жінки займаються сексом.

Серед причин - бажання схуднути, позбутися головного болю або навіть проста ввічливість, стверджують автори книги.

Уривок з нової книги публікує The Daily Mail.

У цьому уривку з книги наведені дивовижні наукові факти, які є підґрунтям для найбільш поширених мотивів.


Так, першою причиною письменники назвали головний біль. А насправді: під час статевого акту м'язи голови і шиї часто напружуються, а в момент оргазму підвищується кров'яний тиск, що може посилити головний біль або призвести до його винникнення. З наукової точки зору це називається коїтальною цефалгією.

Проте, як зазначають Местон і Басс, під час власних досліджень їм вдалося встановити, що деякі жінки прагнуть статевого акту, щоб позбутися головного болю.

Як розповіла 62-річна жінка: "Я страждаю від мігрені, і я помітила, що під час сексу, особливо, коли я досягаю оргазму, вона зникає". Інша жінка розповіла, що лікар рекомендував їй займатися сексом, щоб полегшити страждання від мігрені.

Автор книги пояснює, яким чином статевий акт може одночасно, і викликати, і виліковувати головний біль. При інтимній близькості наше тіло виробляє "гормони радості" ендорфіни, хімічно схожі з морфіном; саме вони і виступають у ролі потужного болезаспокійливого засобу.

Друга поширена причина, яку називає багато жінок, виявилася напрочуд простою: чоловік просто добре цілується. Местон і Басс пишуть, що поцілунки супроводжують статевий акт у 90% культур.

Справа у тому, що наші губи густо засіяні чутливими нейронами, яких там більше, ніж де-небудь ще в людському організмі. Більше того, задіюються язик, ніс та щоки.

У процесі одного дослідження було встановлено, що поцілунки спричиняються до зниження рівня кортизолу, "гормону стресу", а це заспокоює і розслабляє. Поцілунок також передає інформацію про стан здоров'я партнера, тому що погане дихання може бути ознакою хвороби.

Жінки схильні використовувати поцілунок як емоційний лакмусовий папірець, який демонструє, чи варто переходити на наступний рівень.

Для чоловіків поцілунки безумовно не мають такого великого значення.

Опитування продемонструвало, що 53% чоловіків готові зайнятися сексом без поцілунків, тоді як лише 13% жінок погодилися на такий варіант.

Водночас "поганий" поцілунок - сексуальний вимикач. Інше дослідження засвідчило, що для 66% жінок сексуальний потяг сходить нанівець після такого невдалого поцілунку.

Деякі жінки зізнаються, що вони використовували секс, щоб помститися своїм невірним партнерам.

"Мій чоловік зраджував мене пару років тому. Я тоді набрала вагу після народження нашої дочки і взагалі відчувала себе неймовірно непотрібною. Через шість місяців після того, як я дізналася про його інтрижку, я скинула вагу і зрадила з його найкращим другом. Це було чудово", - розповіла одна із жінок.

Як пишуть автори книги, секс може допомогти скинути вагу, і деякі жінки займаються сексом з цієї причини.

За даними різних досліджень, один статевий акт спалює від 100 до 250 калорій. Природно, розрив пояснюється атлетичною складовою: піруети, гідні балету, спалять більше калорій, ніж просте лежання на спині.

Відповідно до опитування, проведеного серед 1400 жінок у віці від 18 до 59 років, в середньому жінка займається сексом 6,3 рази на місяць. Для 20-30-літніх ця цифра є дещо вищою (7,5), для 50-60-літніх відповідно нижчою (4).

Враховуючи, що кілограм жиру - це приблизно 7000 калорій, середня жінка спалює таким шляхом 1,7 кг жиру на рік, іншими словами, якщо вона перестає займатися сексом, зберігши звички і раціон, через десять років її вага зростає на 17 кг. З іншого боку, якщо жінка буде займатися сексом не два, а чотири рази на тиждень, і не 18,3, а 36,6 хвилин, то це дозволить спалювати зайві 2 кг жиру на рік. Чи, зберігши ту саму вагу, з'їдати на 17 шоколадних десертів, 23 пампушки і 14 солодких трюфелів на рік більше.

Багато жінок, особливо заміжніх, називають як причину для сексу, навіть якщо вони не в настрої, обов'язок робити це.

"Я перебуваю у шлюбі 32 роки. І здається природним після такого тривалого часу, що час від часу ти займаєшся з чоловіком сексом тільки тому, що відчуваєш це своїм обов'язком", - розповіла одна 53-річна жінка.

Для деяких, підкреслюють автори, переконання в тому, що секс - подружній обов'язок, закорінене у релігійних поглядах, але для більшості воно є похідною із культурного контексту, де чоловіка традиційно розглядають як годувальника сім'ї, у відповідь на що обов'язком дружини є виховання дітей, ведення домашнього господарства і задоволення чоловіка. Незважаючи на те, що сьогодні багато дружин також працюють, та ці ідеї, як і раніше передаються від старших поколінь до молодших.

Автори книги також пишуть, що представниць прекрасної статі з дитинства вчать проявляти співчуття і турботу, піклуватися про почуття інших.

Кілька жінок у власному дослідженні авторів зізналися в тому, що вони використовують секс як інструмент розради. Чимало жінок молодших тридцяти років розповіли, що займалися сексом з жалю, тому що чоловік безнадійно намагався втратити цноту або не міг нікого запросити на побачення.

В інших випадках жінка середнього віку займалася сексом з ровесником, який переживав важке розлучення, а інші робили це, щоб створити у партнера відчуття, що він улюблений і в безпеці.

Як нагадують автори книги, людям як суспільним істотам постійно загрожують потенційні конкуренти, готові спокусити наших партнерів на інтрижку або навіть постійні відносини. Також ми увесь час маємо справу зі загрозою, що наші партнери порвуть з нами в надії знайти когось кращого.

Дослідження засвідчило, що жінки частіше використовують секс, щоб захистити відносини. Вони виконують бажання партнера для того, щоб він залишався щасливим.

За словами Басса та Местон, багато жінок, особливо молодих, серед підстав зайнятися сексом назвали і бажання покращити свої навички. Деякі зізнавалися в тому, що вони прагнули отримати сексуальний досвід, щоб уникнути приниження від того, що їх розглядатимуть як сексуально недосвідчених.

"Коли я вперше зайнялася сексом, багато в чому причиною було те, що мені було 19 років, і було відчуття, що вже час навчитися, як це робити. Я хотіла знати, що мені робити наступного разу", - розповіла одна жінка.

Автори додають, що з наукової точки зору, чим більш досвідченою є жінка у сексі, тим вищою є ймовірність того, що вона досягне оргазму.

Це ж підтверджується і класичним дослідження Альфреда Кінсі, проведеним півстоліття тому, під час якого було встановлено, що жінки досягають свого сексуального піку у віці від 30 до 40 років.

За матеріаламиThe Daily Mail,перекладInoPressa

7 коментарів:

 1. Стаття ,безумовно, дуже цікава і змістовна, та ,на мою думку, не вказана основна причина, через яку більшість жінок займаються сексом...Це - високе і вічне почуття, ім'я якому - кохання!!! Коли ця причина раптово вривається в наше життя - все інше просто втрачає свій сенс... Ось так - шановні чоловіки!!!!

  ВідповістиВидалити
 2. Классссс Перлино ! Я замолода судити, але також вже чогось попробувала в житті...Чому чоловіки завжди думають, що жінці потрібний секс. Не все сексом вимірюється, без нього живе багато як молодих так і старших жінок . А для старших (знаю від моєї доброї знайомої) голова від того не болить, бо вже вік не той...в неї як і в деяких чоловіків з цим вікові проблеми...;) може там десь колись тріпнеться бажання але скоро стає на місце...І не все вони худнуть від сексу ;) хм-м-м . Скоріше від неуваги і тупої чоловічої необізнаності....і від нервів з тої причини !

  І поцілунки не вирішують всього. То умовність ! Від того не слабнуть. То просто вияв уваги, який до сексу нічого спільного немає,як і обнімання. Ці речі засвідчують вияв добрих почуттів до людини !!! І ці почуття називаються коханням. То Перлина добре зауважила !!! Теплота відносин, що є у серці, яка зветься коханням, вбачає в собі не обов"язково друга-партнера по сексу, а друга по думках, по спільних інтересах, по вмінню переживати щасливі хвилини, слухати задушевну пісню, читати вірш, дарувати теплі слова, слова кохання до коханої людини, і бути поряд з нею, і відчувати в серці, а не в одному місці....

  ВідповістиВидалити
 3. PS.З таким теплом у серці, можна разом прожити і довго, і щасливо !

  І без сексу ! Тільки треба знати, що ти кохаєш, і тебе кохають...

  ВідповістиВидалити
 4. А в цих фразах взагалі повний абсурд :

  "В інших випадках жінка середнього віку займалася сексом з ровесником, який переживав важке розлучення, а інші робили це, щоб створити у партнера відчуття, що він улюблений і в безпеці."

  "Дослідження засвідчило, що жінки частіше використовують секс, щоб захистити відносини. Вони виконують бажання партнера для того, щоб він залишався щасливим."

  Не можна міряти всіх одним мірилом. І не зрада чоловіка стає стимулом до сексу, і не мотив використати когось, і навіть не захистити когось.

  Кохання-воно і є коханням ! Чоловіки також кохають, своєрідно, але кохають. Тільки бояться самі собі в цьому зізнатися. І навіть якщо кохають без сексу ! Вони тільки звикли бачити в особі жінки людину, що ставить собі за мету звабити чоловіка для якоїсь своєї вигоди.

  Не принижуйте так жінок, шановні чоловіки !!! Вони здатні на глибші почуття, ніж ви собі уявляєте. І навіть, якщо кохають, то і секс їм не зашкодить, якщо вони на це ще здатні, а як ні, то просто кохають один одного душею. Нема в цьому нічого поганого. Навпаки, це прекрасно, якщо такі почуття є. І якщо говориш коханій людині, що вона тобі потрібна, що їй важко без неї, то це тільки засвідчує про щорість почуттів і теплоту уваги !

  ВідповістиВидалити
 5. Гарна статя! Цікава. Але жінка думає тільки про себе, та нехай подумає і про чоловіка. Головне щоб були щасливі разом.

  ВідповістиВидалити
 6. Я з вами повністю погоджуюся. І чому ви вважаєте, що жінка думає тільки про себе? Жінка без чоловіка щасливою бути не може, так само, як він без неї не може бути щасливим.

  ВідповістиВидалити
 7. Ого-о. Нічо собі обговорення. А може ми чоловіки не розуміємо жінок. Може ми за дуже загадкові. І вони тому нас не розуміють. Було таке зі мною.

  ВідповістиВидалити