пʼятниця, 30 жовтня 2009 р.

ПАМ`ЯТКА по грипу типу А/Н1N1 (ознаки, профілактика)

flu1

Клінічні ознаки грипу типу А/H1N1:


головний біль, біль у м`язах, біль у горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках — блювота і понос.


Як можна заразитися вірусом грипу типу А/H1N1?Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).

Як довго є заразним хворий на грип типу А/H1N1?Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі типу А/H1N1 може бути протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються - то до їх зникнення.

Як попередити зараження грипом типу А/H1N1?

Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції; - обмежити відвідини місць великого скупчення людей; - часто провітрювати приміщення; - часто мити руки з милом; - прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками; - уникати обіймів, поцілунків і рукостискань; - прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути; - якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів.Як запобігти розповсюдженню грипу в дитячих установах?Під час епідемічного підйому захворюваності на грип нові діти в дошкільні установи не приймаються; - виключається переведення дітей із групи в групу; - припинити відвідування дитячої установи сторонніми особами; - в дошкільних установах велике значення має щоденний огляд дітей при їх приході до неї зранку, і при щонайменших ознаках захворювання діти в колектив не приймаються; - приміщення, в якому знаходяться діти, повинні бути добре вентильованими, їх необхідно провітрювати декілька разів протягом дня; - необхідне вологе прибирання приміщень не менше двох разів на день; - необхідно дотримання дітьми правил особистої гігієни (часте миття рук протягом дня); - на час епідемії (пандемії) персонал установи повинен носити марлеві пов’язки; - персонал установи повинен бути щеплений проти сезонного або грипу А Н1N1 (при наявності вакцини); - особам, що були в контакті з дитиною, у якої підтверджений діагноз грипу А Н1N1, необхідно провести курс хіміопрофілактики озельтамівіром. - на час епідемії (пандемії) дитячі установи закриваються.

Що повинні знати батьки, щоб попередити зараження дітей грипом?

Навчити дітей часто мити руки з милом протягом 20 секунд; - батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей; - навчити дітей кашляти і чхати в серветку або руку; - батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей; - навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора - два метри; - хворі діти повинні залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи і школи); - утримуватися дітям і батькам від відвідин місць скупчення людей.

Що робити, якщо дитина захворіла на грип ?

При перших ознаках захворювання дитину необхідно покласти у ліжко і викликати лікаря; - залишити хвору дитину вдома, окрім тих випадків, коли їй потрібна термінова медична допомога. Не відправляти дитину в школу або до дошкільної установи; - хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадському транспорті, дитячих колективах та інших місцях масового перебування людей. - хворого необхідно розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою, виділити йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни; - не допускати контакту хворого із здоровими членами сім`ї, окрім тих, хто доглядає за ним; - особа, що доглядає за хворим, повинна носити двошарову марлеву пов`язку або разову маску, яку потрібно міняти кожні 4 години.

Після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом; - маска повинна бути або одноразовою, яку після зміни викинути в корзину, або багаторазовою, яку після прання необхідно ретельно прасувати гарячою праскою; - проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу; - щодня робити вологе прибирання приміщень оселі; - повітря в приміщеннях повинне бути достатньої вологості; - мати разові носові серветки і корзину для використаних серветок в межах досяжності хворого; - створити хворій дитині комфортні умови. Вкрай важливим є спокій, постільний режим; - якщо у дитини лихоманка, то їй необхідно дати жарознижуючі ліки (препарати парацетамолу або ібупрофену), після цього викликати лікаря; - до приходу лікаря давати дитині пити багато рідини (сік, негазована вода, морс, компот тощо); - не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!

Які ознаки за хворювання у дитини повинні примусити негайно звернутися за медичною допомогою? · Прискорене або утруднене дихання. · Синюшність навкруги рота, інших шкірних покровів. · Поява на тілі дитини крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі. · Висока температура тіла. · Відмова дитини від пиття. · Неможливість розбудити дитину або відсутність її реакції на звертання. · Надмірне збудження дитини або поява судом. · Поява блювоти, частого рідкого стулу. · Скарги дитини на сильний головний біль. · Відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.

0 коментарі:

Дописати коментар